طرز تهیه شکلات قلب سوپرایز ولنتاین

قلب سوپرایز ولنتاین

قلب شکلات سوپرایز

در طرز تهیه شکلات قلب سوپرایز ، شکلات به دلیل خاصیت نیمه جامدش در حالت گرم کردن بسیار شکل‌پذیر است و در هر قالبی فرم همان قالب را می‌گیرد ولی به چند نکته بسیار اساسی در قالب‌گیری و همچنین خارج کردن شکلات در طرز تهیه دست ساز حرفه‌ای از قالب باید توجه داشت. برای رنگ کردن شکلات در مقاله جداگانه که بصورت کامل توضیح داده شده استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه شکلات قلب سوپرایز

  •  شکلات مناسب آب کردن

معمولاً به‌صورت عمده‌ای تهیه می‌شود و از لوازم قنادی‌ها می‌توان دربسته‌های ۲۵۰ گرمی تا ۵ کیلوگرمی تهیه کرد.

  • قالب چندبعدی

این قالب‌ها در سایزهای کوچک و بزرگ در بازار و لوازم قنادی‌ها موجود است که در دو جنس پلاستیکی و سیلیکونی قابل خریدن می‌باشد که توصیه می‌کنم جنس سیلیکونی آن را تهیه کنید تا خارج کردن شکلات از قالب راحت‌تر باشد.

  •  مایکروفر

برای آب کردن شکلات بهترین وسیله گرمایشی مایکروفر می‌باشد زیرا بن ماری کردن باعث ورود رطوبت به شکلات شده و از درخشندگی نهایی شکلات می‌کاهد.

  • فیلینگ قلب سوپرایز

فیلینگ شکلات دست ساز انواع مختلفی برای ذائقه‌های متفاوت میتوان خلاقیت به‌خزج داد از شکلانی و میوه‌ای و آجیلی و …..

طرز تهیه شکلات قلب سوپرایز

ابتدا شکلات را در حدود ۵۰۰ گرم وزن کنید و در ظرف پلاستیکی (با قابلیت گذاشتن در مایکروفر) داخل مایکروفر قرار دهید و به مدت ۱ دقیقه بماند. از مایکروفر خارج کرده و چک کنید که ذوب شده است یا نه.

در صورت نیاز ۳۰ ثانیه دیگر بگذارید و اگر باز هم ذوب نشده بود ۳۰ ثانیه دیگر. نهایتاً هر ۱۰ ثانیه چک کنید تا شکلات نسوزد.

سپس مقداری شکلات آب شده را داخل قالب قلب سه‌بعدی بریزید و به‌صورت دورانی قالب را بچرخانید تا تمام قالب یک دست از شکلات پوشیده شود. سپس شکلات را داخل یخچال قرار دهید. پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه دوباره مقدار دیگری از شکلات را داخل قالب ریخته و با یک قلم‌مو سعی کنید تمام شکلات را به‌صورت یکنواخت در قالب پخش کنید.

مجدداً قالب را داخل یخچال بگذارید. پس از ۱۰ دقیقه از یخچال خارج کرده و داخل فریزر به مدت ۲ دقیقه قرار دهید.
در آخر قالب را از فریزر خارج کرده از لبه‌های قالب بسیار آرام شروع به جدا کردن شکلات از قالب کنید.
هر زمان مطمئن شدید که بخش زیادی از شکلات از قالب خارج‌شده می‌توانید کل شکلات را بیرون آورید.

نگهداری شکلات پس از خارج کردن از قالب

ترجیحاً شکلات آماده شده را در دمای ۱۲ درجه سانتی گراد نگهداری کنید ولی اگر فراهم کردن این دما ممکن نیست داخل یخچال قرار دهید ولی سعی کنید در یخچال غذای مرطوب وجود نداشته باشد.

فروشگاه شکلات دست ساز شوکوفل از پرتنوع ترین شکلات فیلینگ‌دار از مرغوب‌ترین مواد اولیه پر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با این مقاله
طرز تهیه‌ی ترافل با بیسکوئیت

طرز تهیه‌ ترافل با بیسکویت خوردن ترافل‌های بیسکویتی همیشه لذت‌بخش است و بر حسب اتفاق تهیه کردن آنها نیز بسیار ساده و نسبتاً کم‌هزینه است و نیاز به پخت هم ندارد. روش‌های طرز تهیه‌ی ترافل با بیسکویت مانند بسیاری از...

2,609 بازدید
طرز تهیه‌ی ترافل شکلاتی با کیک

روش درست کردن‌ ترافل شکلاتی با کیک به جرات می‌توان گفت ترافل شکلاتی یکی از چند طعم ترافل است که با طعم فوق‌العاده و خوشمزه، که در دهان ذوب می‌شود، می‌تواند یک گزینه‌ی بسیار وسوسه‌انگیز برای سرو در کنار یک...

2,472 بازدید
طرز تهیه فیلینگ

فیلینگ چیست؟ در طرز تهیه فیلینگ شکلات دست ساز ابتدا باید بدانید فیلینگ چیست فیلینگ شکلات دست ساز به محتویات داخل شکلات دست ساز گفته میشود که پس از پوسته گیری شکلات لایه ی میانی فیلینگ میتواند باشد. بروزترین و...

3,622 بازدید